Akademia Zaruskiego

III Edycja Projektu

WARS I SAWA

Akademia Zaruskiego

logo2

2016/2017

WARS i SAWA

Warszawski System Wspierania Uzdolnionych

SP53 im. M. Zaruskiego

Akademia Zaruskiego 2016/2017r

SPRAWOZDANIE PO III EDYCJI

 W III edycji 127 uczniów uzyskało łącznie 170 odznak. Gratulacje!

UZYSKANE ODZNAKI:

1 Banasik Magdalena 4a matematyk
2 Barański Jakub 2b matematyk, przyrodnik
3 Bielicka Alicja 2a matematyk
4 Borowiec Zuzanna 6b wolontariusz
5 Cegiełka Marcel 2d matematyk
6 Ceglińska Natalia 2e matematyk
7 Ceglińska Natalia 3b matematyk
8 Cegliński Bartosz 3b sportowiec
9 Chabrowski Kamil 2b artysta
10 Chaciński Damian 2a sportowiec
11 Chądzyński Maciej 6c historyk
12 Chłopek  Łukasz 6b historyk, matematyk
13 Chmielewski Michał 4a matematyk, historyk
14 Ciarka Julia 3d matematyk
15 Ciborski Bruno 2b sportowiec, matematyk
16 Cichowski Filip 3d matematyk, sportowiec
17 Ciunovic Barbara 2f matematyk
18 Czajka Maciej 4c matematyk, przyrodnik
19 Czarniak Dominika 2e artysta, matematyk
20 Czarniak Aleksandra 6a przyrodnik
21 Daniluk Weronika 6c przyrodnik
22 Dobrowolski Tomasz 2f matematyk, czytelnik, przyrodnik
23 Dobrzyńska Agnieszka 2f sportowiec, przyrodnik
24 Dyczewska Wiktoria 4b wolontariusz
25 Fedorczuk Stanisław 3a artysta
26 Frankowska Alicja 3c artysta
27 Frydrych Antoni 2a matematyk, przyrodnik
28 Gajewska Julia 3b przyrodnik
29 Gnoza Michał 2d czytelnik
30 Goliasz- Kubiak Jan 4a matematyk
31 Gucwa Michał 4a historyk
32 Gustowska Hanna 6b przyrodnik
33 Hutyra Maciej 1a sportowiec
34 Idzi Weronika 4b humanista, wolontariusz
35 Janiszewski Mikołaj 6b przyrodnik
36 Jarosz Mikołaj 2a matematyk, artysta
37 Jaroszuk Szymon 2d artysta, czytelnik
38 Jasik Zofia 2b przyrodnik, czytelnik
39 Jaworowska Kamila 2b przyrodnik
40 Kacprzak Piotr 2a przyrodnik, matematyk
41 Kaczmarek Maxymilian 2b matematyk
42 Kalinowski Karol 3d artysta
43 Karlińska Wiktoria 6b wolontariusz
44 Kiljańska Zuzanna 2b matematyk
45 Kluźniak Hanna 2a matematyk, artysta
46 Kolińska Sylwia 4b matematyk
47 Kosecki Piotr 3d matematyk, artysta
48 Kozłowski Jakub 6b przyrodnik, matematyk, informatyk, wolontariusz
49 Kraś Mateusz 3d matematyk, czytelnik
50 Krogulecka Daria 5c przyrodnik
51 Król Małgorzata 3 b matematyk
52 Kukla Michał 2c sportowiec
53 Kulpiński Tymon 2a przyrodnik
54 Kurek Natalia 3 b artysta, matematyk
55 Kuśmierczyk Jakub 6b matematyk
56 Kuźma Adam 2f artysta
57 Libich Oliwia 3 b artysta
58 Lis Pola 3c przyrodnik
59 Lisiecki Szymon 6b sportowiec
60 Majewski Bartłomiej 2b matematyk, przyrodnik
61 Marczuk Jan 2b matematyk
62 Mazurek Nikodem 6c matematyk, humanista, sportowiec, historyk
63 Michałowska Gabriela 1a przyrodnik
64 Mierzwa Michał 2a przyrodnik
65 Mika Oliwia 6b wolontariusz
66 Miłkowski Mateusz 2b artysta, przyrodnik
67 Miłosz Dominika 4b humanista, sportowiec
68 Mioduszewski Franciszek 2e matematyk
69 Młotkiewicz Julia 2b artysta
70 Młotkiewicz Michał 6b informatyk
71 Moniewski Olaf 2b matematyk
72 Monikowska Karolina 5b matematyk
73 Najdzicz Katarzyna 6b wolontariusz
74 Nakielska Kamila 2e przyrodnik
75 Nakielska Karolina 6b matematyk
76 Niewczas Igor 2b artysta
77 Niezabitowska-Gerard Karina 2f matematyk, artysta
78 Nowacka Anna 5a przyrodnik
79 Nowacki Jan 2d przyrodnik, artysta, matematyk
80 Otulak Katarzyna 3a matematyk
81 Paczkowski Gabriel 3a artysta
82 Pajka Ada 4c sportowiec
83 Pawłowski Jakub 3a matematyk
84 Pietrzykowska Martyna 5a wolontariusz
85 Ćwikła Piotr 4a matematyk
86 Piotrowicz Mateusz 3 b matematyk, sportowiec, przyrodnik
87 Plichta-Szwarc Leon 1a artysta
88 Polak Anna 3d matematyk
89 Przybycień Paweł 2f matematyk
90 Przytuła Sebastian 5b historyk
91 Pytlarz Magdalena 4b wolontariusz
92 Rusinowicz Matylda 3c przyrodnik, matematyk
93 Rutkowska Klaudia 5c informatyk
94 Rzepka Maja 1a matematyk
95 Rzepka Anna 3a przyrodnik
96 Rzodkiewicz Gabriela 1a artysta, przyrodnik
97 Rzodkiewicz Karol 2b matematyk, artysta, przyrodnik
98 Sadowska Izabela 1a artysta
99 Serwatka Milena 2b czytelnik, matematyk
100 Serwatka Miłosz 4c sportowiec
101 Skowronek Jakub 2a matematyk
102 Sławek Weronika 5c przyrodnik
103 Smentkowski Igor 2c matematyk
104 Socha Julia 3c artysta. matematyk
105 Spychała Jakub 3a matematyk
106 Stadnicka Małgorzata 6a przyrodnik
107 Studzińska Zuzanna 2d przyrodnik
108 Supiński Tymon 6c przyrodnik, matematyk
109 Szewera Maciej 3d matematyk
110 Szwarnowska Weronika 6b historyk
111 Towarnicka Zofia 4c przyrodnik
112 Truchel Julia 2a artysta
113 Trzaska Dominika 3b artysta
114 Wawer Julita 6b wolontariusz
115 Wiesztort Laura 2f artysta, matematyk
116 Wiesztort Michał 2f sportowiec, matematyk
117 Wodzińska Wiktoria 3b przyrodnik
118 Wojciech Hutyra 4a matematyk
119 Wójcik Igor 3b sportowiec
120 Wrembel Zuzanna 2b przyrodnik
121 Zagórska Ewa 2a artysta
122 Zawisza Klara 2e matematyk
123 Zdunek Anna 4a sportowiec
124 Zięcina Maria 3c matematyk
125 Ziółkowski Michał 3c matematyk
126 Zwierzchowski Hubert 3a przyrodnik, matematyk
127 Żabik Sebastian 2f matematyk

 KLASY 1-3

Nazwa odznaki Ilość odznak
artysta 27
czytelnik 6
matematyk 47
przyrodnik 25
sportowiec 10
RAZEM: W tym : 115 oznakOdznaki z tytułem MISTRZA: 2824 osoby /odznaki podwójne/4 osoba  / odznaka potrójna/Uczniów: 84 osoby

KLASY 4-6

Nazwa odznaki Ilość odznak
artysta 0
historyk 7
humanista 3
matematyk 14
przyrodnik 12
sportowiec 6
wolontariusz 10
informatyk 3
RAZEM: 55 odznakW tym :Odznaki z tytułem MISTRZA: 86 osób /odznaka podwójna/2 osoby /odznaka poczwórna/

43 osoby

Liczba osób z odznakami w poszczególnych klasach:

Klasa Ilość odznak Klasa Ilość odznak
1a 6 4a 7
2a 11 4b 5
2b 16 4c 4
2c 2 5a 2
2d 5 5b 2
2e 5 5c 3
2f 9 6a 2
3a 7 6b 14
3b 10 6c 4
3c 6
3d 7

Liczba odznak w poszczególnych klasach:

Klasa Ilość odznak Klasa Ilość odznak
1a 7 4a 9
2a 15 4b 8
2b 24 4c 5
2c 2 5a 2
2d 8 5b 2
2e 6 5c 3
2f 15 6a 2
3a 8 6b 18
3b 13 6c 7
3c 8
3d 10

Porównanie ilości odznak wg poszczególnych klas w I, II i III edycji:

G  wzrost ilości odznak w porównaniu z ubiegłym rokiem

H  spadek ilości odznak w porównaniu z ubiegłym rokiem

F taka sama ilość odznak w porównaniu z ubiegłym rokiem

Klasa Ilość odznak I edycja / klasa o 1 rok młodsza/ Ilość odznak II edycja Ilość odznak III edycja Klasa Ilość odznak w I edycji/ klasa o 1 rok młodsza/ Ilość odznakII edycja Ilość odznakIII edycja
1a/2a Nie dotyczy 5 11-H 4a/5a 6 3-H 2-H
1b/2b Nie dotyczy 23 16-H 4b/5b 1 7-G 2-H
1c/2c Nie dotyczy 0 2-G 4c/5c 3 2-H 3-G
1d/2d Nie dotyczy 5 5-F 5a/6a 1 7-G 2-H
1e/2e Nie dotyczy 5 5-F 5b/6b 8 16-G 15-H
1f/2f Nie dotyczy 2 9-G 5c/6c 6 9-G 4-H
2a/3a 0 10-G 7-H 6a 2 6-G Nie dotyczy
2b/3b 0 5-G 10-G 6b 1 10-G Nie dotyczy
2c/3c 9 16-G 6-H 6c 14 21-G Nie dotyczy
2d/3d 9 22-G 7-H 1a Nie dotyczy Nie dotyczy 7
3a/4a 1 8-G 7-H
3b/4b 0 0-F 5-G
3c/4c 11 16-G 4-H

Opiekunowie odznak oraz ilość odznak nad którymi realizacją czuwali:

Opiekun Odznaki/Tutor Ilość odznak Opiekun Odznaki/Tutor Ilość odznak
Beata Drozd 2a 15 Marta Dziadura 2f 15
Joanna Skłodowska 2b 26 Janusz Pakuła 6
Ewa Gębicz 2e 6 Małgorzata Frankowska 2
Małgorzata Sekuła 3a 8 Mariola Pawlak 1
Ewa Hautier 3b 13 Urszula Mazur 1
Barbara Zaborowska 3c 8 Edyta Barańczyk 1
Sylwia Żelewska 3d 10 Ewa Błachnio 10
Maria Walas 2c 2 Beata Konecka 5
Anna Kalinowska 1a 7 Agnieszka Miastkowska 8
Małgorzata Chacińska 2d 8 Katarzyna Radomska 7
Anna Choińska 6 Artur Rola-Wawrzecki 5
Anna Cichocka 3

Osoby odpowiedzialne za zadania do IV edycji Akademii Zaruskiego:

klasy 1-3

Młody Odkrywca – odznaka dla pierwszaka Kapitan: M.Sekuła
E.Hautier
A.Kalinowska
A.Skonieczna
przyrodnik Kapitan: B. Drozd
K.Radomska
A.Choińska
M.Chacińska
artysta Kapitan: A.Skłodowska
A.Twardowska
M.Odojewska
M.Dziadura
matematyk dla klas 2-3  Kapitan: A.Miastkowska
B.Konecka
G.Kakiet
E.Chojnacka
E.Lityńska
sportowiec Kapitan: U. Mazur
A.Rola-Wawrzecki
M.Pawlak
E.Batorowicz
artysta Kapitan: A.Skłodowska
A.Twardowska
M.Odojewska
M.Dziadura
czytelnik Kapitan: E.Gębicz
M.Stolarska
K.Siemion-Kuć
E.Błachnio
D.Gędziorowska
zespół archiwizacji Kapitan: J.Olędzka
D.Jaroszuk
K.Pokora

klasy 4-6

przyrodnik Kapitan: B. Drozd
K.Radomska
A.Choińska
M.Chacińska
humanista Kapitan:E.Gębicz
M.Stolarska
K.Siemion-Kuć
E.Błachnio
D.Gędziorowska
historyk Kapitan: Malwina Walas
J.Pakuła
S.Żelewska
W.Krzeczkowska-Dawiec
artysta Kapitan: A.Skłodowska
A.Twardowska
M.Odojewska
M.Dziadura
sportowiec Kapitan:U. Mazur
A.Rola-Wawrzecki
M.Pawlak
E.Batorowicz
wolontariusz Kapitan: E.Błachnio 
matematyk Kapitan:A.Miastkowska
B.Konecka
G.Kakiet
E.Chojnacka
E.Lityńska
informatyk Kapitan:A.Cichocka
zespół archiwizacji Kapitan: J.Olędzka
D.Jaroszuk
K.Pokora

Akademię Zaruskiego opracował i wdrożył Zespół WARS i SAWA  w składzie:

Edyta Barańczyk

Marta Dziadura

Katarzyna Radomska

Dorota Jabłońska

przy pomocy Dyrekcji Szkoły oraz całego grona pedagogicznego i wsparciu Rady Rodziców.

Ten sam zespół jest odpowiedzialny za ewaluację projektu oraz złożenie wniosku o przedłużenie Certyfikatu Wars i Sawa w r. szk. 2017/2018

Podziękowania:

  • Dla Dyrekcji Szkoły za wsparcie projektu
  • dla Rady Rodziców za wsparcie rzeczowe i ufundowanie pucharów dla dzieci
  • dla Przewodniczącej Rady Rodziców p. Katarzynie Koźluk za współpracę nad projektem
  • Rodzicom Dzieci, które wzięły udział w Akademii za szczególne zaangażowanie  i troskę o rozwijanie dziecięcych pasji
  • dla Uczniów, którzy zechcieli zrealizować wyznaczone zadania i podzielić się z innymi swoimi pasjami
  • dla osób odpowiedzialnych za utworzenie pytań do III edycji
  • Zespołowi Wars i Sawa za przygotowanie ewaluacji programu, przeszkolenie się, przygotowanie oraz przeprowadzanie ankiet             (Marcie Dziadurze , Katarzynie Radomskiej, Edycie Barańczyk)
  • Wychowawcom Klas, z których najwięcej uczniów zdobyło odznaki (Joannie Skłodowskiej, Katarzynie Radomskiej, Beacie Drozd, Ewie Hautier)
  • Opiekunom Odznak za  opiekę nad uczniami biorącymi udział w Akademii
  • Opiekunom Odznak, którzy sprawowali opiekę nad największą liczbą odznak (Joannie Skłodowskiej, Beacie Drozd, Marcie Dziadurze)
  • Wychowawcom klas, z których uczniowie zdobyli najwięcej odznak (Joannie Skłodowskiej, Katarzynie Radomskiej, Marcie Dziadurze i Beacie Drozd)
  • Kierowniczce świetlicy Beacie Szylberg oraz zespołowi nauczycieli świetlicy za  ofertę różnorodnych zajęć wspierających dzieci w rozwijaniu swoich pasji oraz wsparcie dla projektu i gotowość do pomocy
  • dla Małgorzaty Kryńskiej, Elżbiety Lityńskiej, Katarzyny Radomskiej, Alicji Twardowskiej oraz Edyty Barańczyk za pomoc w przygotowywaniu logistyki związanej z wręczaniem nagród i samym ich wręczaniem
  • dla Marioli Pawlak za dbanie o kondycję osób wręczających statuetki
  • Katarzynie Radomskiej za pomoc w przygotowaniu sprawozdania
  • wszystkim, którzy wspierali mnie i projekt zarówno dobrym słowem jak i konstruktywną krytyką
  • wszystkim, którzy byli zaangażowani w projekt a których nie wymieniłam w sprawozdaniu, za co przepraszam.

PROJEKT JEST MOŻLIWY DO ZREALIZOWANIA TYLKO DZIĘKI ZAANGAŻOWANIU i  PRACY CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ. DZIĘKUJĘ!

WNIOSKI DO KOLEJNEJ EDYCJI:

  • kontynuowanie projektu Akademia Zaruskiego dla klas 1-7
  • dalsza współpraca z Radą Rodziców przy realizacji ww. projektu
  • utrzymanie rozdzielności Akademii od ocen z przedmiotu
  • utrzymanie funkcji Opiekuna Odznaki
  • utrzymanie podziału realizacji zadań na semestry
  • wprowadzenie szczegółowego terminarza miesięcznego
  • utrzymanie odznaki Mistrza dla uczniów, którzy zdobyli odznaki w więcej niż jednej kategorii
  • ustanowienie osobnej kategorii dla uczniów klas 1

W przygotowaniu jest kolejna edycja. Jeżeli chcieliby Państwo, jako Rodzice zaproponować swoje zadania do poszczególnych odznak zapraszam do kontaktu przez Wychowawców bądź mailowo do końca sierpnia 2017r sp53dorotajablonska@gmail.com

ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W IV EDYCJI:)

 

opracowała: Dorota Jabłońska, Katarzyna Radomska