„Co można zrobić z ziemniaka?”

W ramach corocznego Tygodnia Ziemniaka, w naszej świetlicy odbyło się szereg zajęć, których bohaterem był kartofel, pyr, grul …

Pierwszego dnia uczniowie klasy 3c zapoznali dzieci z historią kartofli  i ciekawym wierszem Hanny Łochockiej „Co można zrobić z ziemniaka?”.

We wtorek stemple zrobione z pyrków  urozmaiciły prace plastyczne.

W środę konstruowaliśmy przeróżne budowle, zwierzęta, roboty z wykorzystaniem ziemniaków i innych warzyw.

W czwartek chętne dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych. Zrobiliśmy pyszną sałatkę
z ziemniaków, zeszklonej cebuli i przyprawy curry.

W piątek odbyło się spotkanie z panią Moniką Oworuszko autorką serii książek  pt „Walenty
i spółka. Kryminał dietetyczny”. Jednym z bohaterów cyklu jest Stary Ziemniak. Pani Monika opowiadała nam jak do ziemniaków byli przekonywani Europejczycy, którym początkowo pyrki wcale nie smakowały.

Tydzień Ziemniaka zakończyła Ziemniaczana Olimpiada. Było szereg zabaw ruchowych,  na przykład podawanie z rąk do rąk „gorącego kartofla”, rzut pyrem do celu, slalom z ziemniakiem.