Harmonogram działań umożliwiających lepsze poznanie naszej szkoły przez dzieci sześcioletnie

dzieci

Z myślą o potrzebach przyszłych uczniów klas zerowych i pierwszych oraz ich rodziców zaplanowaliśmy szereg działań umożliwiających lepsze poznanie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że proponowane przez nas wydarzenia zapewnią dzieciom łagodniejszy start w zerówce lub pierwszej klasie, a rodzicom pomogą
w wyborze najlepszej placówki dla Ich pociechy.

24 lutego 2016 roku między 9:00, a 16:30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć szkołę, poznać nauczycieli, a także zobaczyć, w jaki sposób pracujemy
z naszymi najmłodszymi uczniami.

2 marca 2016 roku o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie dla rodziców przyszłych uczniów w czasie którego przedstawimy szczegóły rekrutacji, odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i postaramy się rozwiać wątpliwości.

W dniach 1.03-4.03.2016 roku zapraszamy sześciolatki z Przedszkola nr 346 oraz Przedszkola nr 364 do szkolnej sali zabaw, gdzie specjalnie dla nich poprowadzimy zajęcia świetlicowe.

W dniach 11.03-20.03.2016 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzą w naszej szkole lekcje pokazowe dla grup dzieci sześcioletnich z Przedszkola nr 346 oraz Przedszkola 364.

W dniach 20-25.03.2016 roku nauczyciele SP 53 poprowadzą zajęcia związane z tematem kompleksowym
w grupach dzieci sześcioletnich w Przedszkolu nr 346 oraz 364.

22 kwietnia 2016 w godzinach porannych zapraszamy dzieci sześcioletnie na Szkolny Przegląd Talentów, gdzie swoje umiejętności zaprezentują uczniowie naszej szkoły.

W maju, w godzinach porannych (konkretne terminy podamy niebawem) zapraszamy naszych przyszłych uczniów na zajęcia kulinarne, integracyjne i gry stolikowe.

Przez cały drugi semestr tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły będą czytali bajki dzieciom
z Przedszkola nr 346 i Przedszkola nr 364.

Rozumiemy, że nie wszyscy nasi przyszli uczniowie uczęszczają do okolicznych przedszkoli. Chcąc umożliwić także tym dzieciom udział we wszystkich proponowanych przez nas zajęciach stworzymy dodatkowe grupy dla sześciolatków spoza rejonu. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.