Lekcja modelowa dla warszawskich nauczycieli z okazji Europejskiego Dnia Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja dla nauczycieli warszawskich szkół promująca naukę języków poprzez użycie aktywizujących metod pracy z uczniami.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń pod Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W trakcie lekcji zaproszeni nauczyciele mieli okazję obserwować pracę w klasie Vb, która stawiła czoło wyzwaniu! Uczniowie rozwijali kompetencje kluczowe takie jak porozumiewanie się w języku obcym, posługiwanie się technologiami oraz doskonalili umiejętność uczenia się oraz współpracy.  Lekcja dotyczyła kultury i języków krajów europejskich a do realizacji celów lekcji użyte zostały między innymi tablety z pracowni mobilnej. Uczniowie rozwiązywali zadania z użyciem kodów QR, pracowali w grupach  metodą stacji zadaniowych oraz  rozwiązywali interaktywny drużynowy quiz w aplikacji Kahoot!

Gratulacje dla uczniów V b, którzy doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Nauka języków to super sprawa!

Opracowała: Dorota Jabłońska