Kodeks ucznia „od Zaruskiego”

Jestem Uczniem „od Zaruskiego”, więc pamiętam, że:

1. Przychodzę do szkoły punktualnie, nie spóźniam się na lekcje.
  2. Codziennie, oprócz piątków, mam na sobie strój szkolny- t-shirt z logo szkoły, pamiętam o zmiennym obuwiu i zawiązanych sznurówkach. Dbam o schludny i czysty wygląd.
  3. W wyjątkowych sytuacjach – kiedy biorę udział w ważnych szkolnych wydarzeniach, konkursach lub jeśli reprezentuję szkołę- pamiętam o stroju galowym: białej koszuli, ciemnych spodniach/spódnicy oraz krawacie z logo szkoły.
  4. Po dzwonku czekam na nauczyciela przed salą w parze z kolegą lub koleżanką.
  5. Dbam o estetykę zeszytów, ćwiczeń i podręczników.
  6. Podczas lekcji nie przeszkadzam nauczycielom i kolegom. Salę opuszczam tylko za zgodą nauczyciela.
  7. Podczas przerw spaceruję, rozmawiam z kolegami lub spożywam śniadanie. Porozumiewam się z zachowaniem zasad kultury osobistej. Nie podnoszę głosu.
  8.  Podczas przerwy śniadaniowej zostaję w sali.
  9. Po zakończonych zajęciach pozostawiam po sobie porządek.
  10. Po ostatniej lekcji czekam na nauczyciela i razem z klasą schodzę do szatni.
  11. Szanuję rzeczy, które należą do innych.
  12. Przebieram się w strój sportowy przed lekcjami wychowania fizycznego.
  13. W szatni zachowuję spokój.
  14. Czekam przed salą na nauczyciela wychowania fizycznego.
  15. Wychodzę na boisko szkolne tylko pod opieką nauczyciela.
  16. Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych.
  17. Informuję nauczycieli, wychowawców o niebezpieczeństwie lub złym stanie zdrowia.
  18. W stołówce czekam na swoją kolej, aby odebrać z okienka posiłek. Jem w ciszy i spokoju.
  19. Odnoszę naczynia do okienka, zachowując ostrożność.
  20. Korzystam z urządzeń elektronicznych tylko w wyjątkowych sytuacjach po uzyskaniu zgody nauczyciela.
  21. Po zakończeniu zajęć lekcyjnych opuszczam teren szkoły lub zgłaszam się do świetlicy.