Pierwsza wystawa FIRST® LEGO® League Junior

16.03.2019 r. w naszej szkole odbyła się wystawa FIRST® LEGO® League Junior. Dziesięć zespołów (CreatioTeam, IBM Kids – Megakosmos, IBM Kids Kosmiczna wygrana, Kosmiczna Bielawa, Koty Księżycowe, Księżycowe Stworki, Skrzydła Lublin, Skrzydła Lublin II, Space Beavers Junior, Uniwersytet Młodych Robotyków), w tym dwa z Zaruskiego prezentowało wyniki swoich odkryć w ramach MISJI KSIĘŻYC.  Było mnóstwo emocji ponieważ ich pracę oceniało jury z Fundacji ALE Nauczanie. Wszystkie Zespoły otrzymały medale, dyplomy i bielańskie prezenty (plecaczki, słonie).

FIRST® LEGO® League Junior został stworzony jako wspólna inicjatywa Amerykańskiej fundacji FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology – Dla inspiracji i uznania wobec nauk ścisłych i technologii) i LEGO® żeby zachęcić dzieci w wieku od 6 do 10 lat do odkrywania nauki. Wyzwanie zostaje przedstawione dzieciom poprzez kolorowe klocki, które są im doskonale znane.

Drużyna (maksymalnie 6 uczestników) wraz z dwoma trenerami odkrywa i zgłębia istniejący problem taki jak źródła energii, segregacja śmieci, czy współistnienie ludzi i zwierząt. W tym roku realizowaliśmy Misję Księżyc. Drużyny stworzyły POKAŻ MI plakat, który prezentował zespół i ich odkrycia. Drugim krokiem było zbudowanie poruszającego się modelu z klocków LEGO®. Podczas naukowej podróży dzieci uczyły się pracy w grupie oraz odkrywały fascynujący świat nauki i technologii.

W centrum konkursu są Podstawowe Wartości FLL Junior takie jak szacunek, dzielenie się doświadczeniem czy krytyczne myślenie. Na koniec każdego sezonu drużyny spotykają się na wystawie żeby zaprezentować swoje osiągnięcia, podzielić się pomysłami oraz wspólnie się bawić.