Spotkanie z Mikołajem w klasie I b

6 grudnia uczniowie klasy I b udali się na spotkanie z Mikołajem do Domu Pracy Twórczej „Guliwer” w Legionowie, gdzie zaprosił ich Mikołaj.
Wyruszyliśmy autokarem, po dotarciu na miejsce oglądaliśmy szopki i wysłuchaliśmy prelekcji o historii szopki. W starej izbie zjedliśmy śniadanie i na lekcji muzealnej poznawaliśmy tradycje i obrzędy adwentowe oraz świąteczne w kulturze polskiej.  Na warsztatach rękodzieła wykonaliśmy bałwanki z sizalu. Nakładaliśmy sianko wigilijne do torebeczek. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu codziennym Św. Mikołaja, o jego ubiorze, reniferach i elfach.
Odwiedził nas też Mikołaj, który dla każdego dziecka miał prezent oraz pierniczki. Na zakończenie śpiewaliśmy kolędy i otrzymaliśmy pamiątkowe certyfikaty. Nie zabrakło też zabaw. Dzieci doskonale bawiły się w sali zabaw dla dzieci z piłkami i zjeżdżalniami. Było dużo radości i śmiechu, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.