Uczniowie klas III C, III D oraz III F w Wymysłach

W poniedziałek 26 marca uczniowie klas III C, III D oraz III F wyruszyli na wycieczkę autokarową do Wymysłów. Zajęcia odbywały się w pięknie położonym pod samym lasem gospodarstwie agroedukacyjnym. Dzieci przypomniały sobie różne tradycje i zwyczaje wielkanocne, a także dowiedziały się skąd one się wywodzą i jaka jest ich symbolika. Rozmawialiśmy o święconce, palemkach, potrawach wielkanocnych, ale poznaliśmy także zwyczaj wypędzania Judasza.

Wykonaliśmy palemki wielkanocne, a z dużych kwiatów z bibuły powstała olbrzymia palma, która zdobi korytarz naszej szkoły. Ozdabialiśmy także pisanki – ciepłym woskiem i farbkami oraz papierowymi wycinankami. Każdy stworzył także przybranie małego mazurka.

Dodatkową atrakcją była możliwość kontaktu z żywymi zwierzętami, które również są symbolami nowego życia np. kurczakiem, kaczątkiem, kózką czy jagniątkiem. Pogoda dopisała i sporą część czasu mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu.

Do szkoły wróciliśmy po południu, a wycieczkę zaliczamy do udanych.