28 września w naszej szkole królowała Tabliczka Mnożenia .

Utworzony był „tabliczkowy  kącik”, w których można było potrenować obliczenia. Podczas treningów uczniowie między sobą rywalizowali, współpracowali i przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności.

Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy już do  VIII obchodów  Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%. Utworzyli Oni specjalną Komisję Egzaminacyjną.

W tym dniu role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli.
Komisja Egzaminacyjna przepytywała dorosłych i rówieśników.
Taka zamiana ról była wielkim przeżyciem dla Wszystkich.
Wszyscy egzaminowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia  zdobyło 131 naszych uczniów.

ŚDTM upłynął w radosnej atmosferze.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości.

Zachęcamy do nauki mnożenia!!!

Nauczyciele matematyki