First Lego League Junior w Szkole Podstawowej nr 53

W naszej szkole grasują Księżycowe Koty i Księżycowe Stworki. Są to dzieci, które w ramach projektu First Lego League Junior uczą się i bawią.

W tegorocznej misji (2019-2020) drużyny realizują projekt „Boomtown Build”. Dzieci z klocków LEGO projektują i konstruują budynek przyszłości oraz programują poruszającego się robota będącego jego częścią. Ponadto tworzą plakat POKAŻ MI, prezentujący drużynę, ich umiejętności oraz odkrycia. Wyniki swojej pracy zaprezentują na wystawie odbywającej się w naszej szkole. Podstawowymi Wartościami FLL Junior poza rozwijaniem i inspirowaniem uczniów w dziedzinie inżynierii i technologii są także: przyjazna konkurencja, wzajemne wsparcie, wspólne wypracowanie rozwiązań, pomaganie sobie nawzajem.

Każdy zespół pracuje pod opieką dwóch doświadczonych trenerów – rodziców.

Co to jest First?

FIRST (skrót od For Inspiration and Recognition of Science and Technology – Dla inspiracji i uznania wobec nauk ścisłych i technologii) to międzynarodowa organizacja non-profit organizująca zawody: FIRST Robotics Competition, FIRST LEGO League, FIRST LEGO League Jr. oraz FIRST Tech Challenge. Jej celem jest rozwijanie i inspirowanie uczniów w dziedzinie inżynierii i technologii. Została założona w 1989 roku przez Dean Kamena i Woody’ego Flowersa- amerykańskich wynalazców (np. Seagway). Organizacja promuje edukację w oparciu o tzw. program STEM.

STEM jest akronimem powstałym z angielskich terminów: Science, Technology, Engineering i Mathemtics. To programem uczenia się integrujący nauki ścisłe, technologię, inżynierię i matematykę i sztukę w jedną, spójną całość. Dzieci poznają różne aspekty nauki budując robota i przygotowując się do zawodów.

Kontakt: maria@rzodkiewicz.eu