First Lego League Junior w Szkole Podstawowej nr 53

W naszej szkole grasują Księżycowe Stworki i Księżycowe Koty. Są to dzieci, które w ramach projektu First Lego League Junior uczą i bawią się. W tym roku realizują Misję Księżyc. W ramach misji stworzą plakat prezentujący drużynę i ich odkrycia oraz zbudują interaktywny model robota z klocków LEGO. Całość zaprezentują podczas zawodów.

Każdy zespół pracuje pod opieką dwóch doświadczonych trenerów – astronautówJJ – rodziców.

Nasze zespoły:

Księżycowe koty

1. Jakub Barański
  2. Kacper Barański
  3. Gabriela Rzodkiewicz
  4. Karol Rzodkiewicz
  5. Jan Marczuk
  6. Apolonia Szarek

Trenerzy: Anna Kania-Szarek, Przemysław Rzodkiewicz

Księżycowe stworki

1. Maciek Kozera
  2. Bartek Tabaka
  3. Julek Rosicki
  4. Nina Żywiałkowska.

Trenerzy: Dorota Tabaka, Marzena Krzysztoszek

Co to jest First?

FIRST (skrót od For Inspiration and Recognition of Science and Technology – Dla inspiracji i uznania wobec nauk ścisłych i technologii) to międzynarodowa organizacja non-profit organizująca zawody: FIRST Robotics Competition, FIRST LEGO League, FIRST LEGO League Jr. oraz FIRST Tech Challenge, której celem jest rozwijanie i inspirowanie uczniów w dziedzinie inżynierii i technologii. Została założona w 1989 roku przez Dean Kamena i Woody’ego Flowersa- amerykańskich wynalazców (np. Seagway). Organizacja promuje edukację w oparciu o tzw. program STEM.

STEM jest akronimem powstałym z angielskich terminów: Science, Technology, Engineering i Mathemtics jest to programem uczenia się integrujący nauki ścisłe, technologię, inżynierię i matematykę i sztukę w jedną, spójną całość. Dzieci poznają różne aspekty nauki budując robota i przygotowując się do zawodów.

Kontakt: maria@rzodkiewicz.eu