IX Bielański Przegląd Piosenki „Rozśpiewane Świetlice”

Piątego maja w Szkole Podstawowej nr 80 im. Marii Kownackiej odbył się IX Bielański Przegląd Piosenki „Rozśpiewane Świetlice”. W tym roku hasłem przewodnim były piosenki  filmowe. Jedenaście  bielańskich szkół zaprezentowało różnorodny repertuar. Usłyszeć można było przeboje ze starych filmów np. „Ada to nie wypada” z filmu o tym samym tytule, „Ach, jak przyjemnie”  z filmu „Zapomniana melodia”. Wszyscy mogli przypomnieć sobie piosenkę pt. „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy”. Nie zabrakło również najnowszych przebojów np.: „Wyginam śmiało ciało” z filmu „Madagaskar”, „Mam tę moc” – „Kraina lodu”, „Kiedy nie śpią sny” – „Merida waleczna”.

Naszą szkołę reprezentowało osiem  uczennic  z klasy III A oraz I E. Dziewczynki wykonały  dwa utwory: „Na wyspach Bergamutach”,  „Jak rozmawiać trzeba z psem” z filmu pt. „Akademia Pana Kleksa”. Występ  został nagrodzony gromkimi brawami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego występu oraz życzymy wielu dalszych sukcesów!