Klasa 0 b

Witamy w zerówce, w grupie 0 B

Oto nasza zerówka

Zdjęcie klasa 0B_800x457

Pożegnaliśmy już wakacje i nadszedł czas na wielką przygodę w nowym roku szkolnym 2017/2018. Nie możemy się doczekać radosnych zabaw, ciekawych doświadczeń a nawet nauki! Poznaliśmy już trochę szkołę, nasze Panie i ciągle chcemy więcej. Będziemy dużo podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca, oglądać spektakle, interesujące filmy. Czekaja na nas doświadczenia, przygody i wiele niesamowitych rzeczy, o których pewnie jeszcze nie wiemy! Pewnie zastanawiacie się czego będziemy się uczyć? Zdobędziemy wiedzę na temat zmieniających się pór roku, poznamy nazwy miesięcy, dni tygodnia.  Dowiemy się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy i jak zachować się na skrzyżowaniu. Będziemy śpiewać, tańczyć, recytować.  Zamienimy się nawet w prawdziwych aktorów! Dużo gimnastyki i sportu również nam nie zaszkodzi. Poznamy litery, będziemy próbować czytać, liczyć. Tak! To wszystko w ciągu jednego roku w zerówce. Jeśli i Wy drodzy Rodzice jesteście ciekawi co robimy, gdzie jeździmy na wycieczki oraz jak wygląda nasze szkolne życie zaglądajcie tu czasem – to będzie ciekawa przygoda również dla Was 🙂 Tak wygląda harmonogram naszego dnia: 8.00 – 8.15  - Schodzenie się dzieci, powitanie 8.15 – 8.45  - Śniadanie 8.45 – 9.00  - Zabawy integracyjne, omówienie dnia 9.00 – 11.15 – Zajęcia edukacyjne (z przerwą na drugie śniadanie koło godziny 10.00) 11.30 – 12.00 – Obiad 12.00 – 12.15 – Relaks przy książeczce lub muzyce
  1. 15 – 14.30 – Pobyt na podwórku
14.30 – 14.45 – Podwieczorek 14.45 – 17.30 – Zajęcia świetlicowe  

W naszej grupie są 24 osoby – 12 dziewczynek i 12 chłopców. Uczymy się nowych rzeczy, poznajemy ciekawe zawody i robimy interesujące doświadczenia. Jednak ponad wszystko uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się na szkolnym podwórku i w naszej Sali. Potrzebujemy dużo ruchu a zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. W sali są mamy różne kąciki zainteresowań, które rozwijają naszą wyobraźnię i zdolności. Kącik plastyczny pozwala nam rozwijać małą motorykę i ekspresję twórczą. W klasowej biblioteczce znajdziemy ciekawe książki, które często czyta nam nasza pani. A wiadomo przecież, że książki poszerzają naszą wiedzę o świecie, uczą korzystania z książek i szanowania ich. Pojawiają się też cykliczne kąciki tematyczne, które sami tworzymy w zależności od tego, jakim tematem się zajmujemy.

Przed nami wiele jeszcze do odkrycia, zobaczenia, odwiedzenia. Jeżeli chcecie wiedzieć co się u nas dzieje zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Warsztaty kulinarne  - robimy muffinki i soki owocowe

 Dwa razy w miesiącu zamieniamy się w małych kucharzy i uczymy się gotować. Na zajęciach piekliśmy już babeczki i robiliśmy soki owocowe i warzywne. Teraz już wiemy ile trudnu trzeba włożyć aby powstały pyszne dania czy desery. Ale musimy przyznać, że robiąc to wspólnie jest to również świetna zabawa! 🙂

 Klasa 0B z wychowawczynią Justyną Olędzką

Poznajemy Ogród Botaniczny w Powsinie

W szarudze jesiennych i deszczowych dni trafiliśmy na cudowne słońce umilające nam wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Poznawaliśmy rośliny z różnych ston świata – widzieliśmy grejfruty, pomarańcze a nawet cytryny rosnące na drzewach. Na chwilę przenieśliśmy się też na szlaki górskie i otaczającą je kosodrzewinę. Mieliśmy okazję pooglądać niesamowite okazy pod mikroskopem.No i cieszyliśmy się bardzo, że ostatnie promienie słoneczka możemy łapać w takich okolicznościach. 

Klasa 0B z wychowawczynią Justyną Olędzka

"Pan Tenorek i Błękitny Balonik" czyli dlaczego warto mówić o swoich uczuciach

Pod takim tytułem kryje się wesołe i rozśpiewane widowisko w Teatrze Kamienica, które mielismy okazję oglądać. Głowny bohater, w którego postać doskonale wciela się Jacek Wójcik w pogoni za groszem zaczyna hodować baloniki.. Tak, baloniki. Oczywiście zgodnie z duchem czasu hoduje je bardzo bezstresowo. I jeden balonik ucieka... a my pomagaliśmy go odnaleść razem z szaloną rodzinką Marcelinki 🙂 Lubimy takie wycieczki 🙂

Klasa 0B z wychowawczynią Justyną Olędzką

Warsztaty plastyczne czyli o jeżach i jesiennych liści

Pamiątką po ostatnim jesiennym spacerze była masa pięknych, kolorowych, zasuszonych już liści. Aż żal było nie wykorzystać ich do czegoś pożytecznego. I tak oto powstały kolorowe jeżyki, a my nadal możemy podziwiać oznaki jesieni w naszej twórczości. A wtym miejscu chcemy się pochwalić, że po takich zajęciach nawet sami sprzątamy! Tak! W grupie nawet porządki są fają zabawą 🙂

Klasa 0B z wychowawczynią Justyną Olędzka

Z ponowną wizytą w Mediatece

Na początku października (i jak zawsze ostatnio w deszczu :)) wybraliśmy się ponownie do Mediateki. I tym razem mogliśmy wysłuchać ciekawej opowieści, z której dowiedzieliśmy się dlaczego Wierzba płacząca płakała oraz co sprawiło, że płakać przestała. To był bardzo przyjemnie spędzony czas.

W Mediatece

12 września wybraliśmy się do Mediateki na pierwsze zajęcia z całego cyklu. Po dotarciu na miejsce przywitały nam bardzo miłe Panie i rozpoczęliśmy zabawy. Najpierw mogliśmy posłuchać ciekawego opowiadania a następnie mocno ćwiczyliśmy nasze buźki – wszystko po to, aby mówić pięknie, głośno i wyraźnie. Robiliśmy też pracę plastyczną i pracowaliśmy przy komputerach! To była nasza pierwsza wycieczka w zerówce!

 Klasa OB z wychowawczynią Justyną Olędzką

Jesienny spacer

W poniedziałek 25 września wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Zbieraliśmy liście, kasztany, oglądaliśmy wspaniałe kwiaty, biegaliśmy po parku. Zobaczyliśmy ciekawe stworki na drzewach. Lubimy takie wycieczki!

Klasa 0B i wychowawczyni Justyna Olędzka