Klasa 0 c

Zerówka, grupa 0 „c”

20170920_123255_800x450

 

Nasza przygoda rozpoczęła się całkiem niedawno, bo 1 września. Klasa jest pełna fantastycznych, roześmianych i wesołych buziek.  Coraz bardziej integrujemy się nawzajem, co widać podczas zabaw
i w czasie nauki. Wszyscy razem świetnie się bawimy i wesoło spędzamy czas. Jak się do czegoś zabieramy,
to z impetem równym startowi rakiety… W klasie jest 22 uczniów, 22 indywidualności, 22 pomysły na świat
i 22 różne zdania. Witamy w grupie 0 „c”.

Tak wygląda harmonogram naszego dnia:

  • 8.00 – 8.15  – Schodzenie się dzieci, powitanie
  • 8.15 – 8.45  – Śniadanie
  • 8.45 – 9.00  – Zabawy integracyjne, omówienie dnia
  • 9.00 – 11.15 – Zajęcia edukacyjne (z przerwą na drugie śniadanie koło godziny 10.00)
  • 11.30 - 12.00 – Obiad
  • 12.00 – 12.15 – Relaks przy książeczce lub muzyce
  • 12.15 – 14.30 – Zajęcia edukacyjne, zajęcia świetlicowe
  • 14.30 – 14.45 – Podwieczorek
  • 14.45 – 17.30 – Zajęcia świetlicowe

Powitanie wiosny

21 marca uczniowie klasy 0c w trakcie zajęć na świetlicy pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Uczniowie opowiadali o oznakach wiosny, słuchali śpiewu ptaków, sadzili kwiaty i przyjęli pod swój dach bociany.

W Mediatece

13 września po raz pierwszy odbyła się wycieczka do Mediateki. Przywitały nas bardzo miłe Panie, które czytały nam opowiadanie o jarzębinie, ćwiczyliśmy języczki. Super zabawą było przyklejanie bibułkowych korali do karteczki, a jeszcze lepszą gry związane z tematem na komputerze! Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Ps. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w Mediatece!

 4 października pojechaliśmy po raz kolejny do Mediateki

 Nasze ulubione Panie już na nas czekały. Znowu słuchaliśmy opowiadań, ćwiczyliśmy  języczki, dmuchaliśmy piórka baaaardzo wysoko. Chodziliśmy po linie! Ćwiczyliśmy równowagę, super Nam poszło! A na zakończenie zajęć były nasze ulubione gry na komputerze. Uwielbiamy zajęcia w Mediatece.

19 października wybraliśmy się do kina Elektronik na spektakl pt. „O psie Kasztanie, który został detektywem”.

Przedstawienie opowiadało historię psa Kasztana, który mieszka w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. Marzy o tym, żeby być wielkim detektywem, jak Sherlock Holmes, którego zna z słuchowisk z radiowych. Dlatego ćwiczy się w wynajdywaniu śladów i wskazówek. Rozwiązuje zagadki, takie jak ta: gdzie się podziewają skarpetki, które Dziadek wkłada do pralki parami, a wyjmuje zawsze bez pary? Albo: kto wykrada nocą ser z lodówki? Panna Kotta wyśmiewa te zapędy Kasztana, ale pewnego dnia pojawia się prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Przychodzi sąsiadka, żeby nakarmić Pannę Kottę i wyprowadzić na spacer Kasztana i wtedy postanawia uciec by odszukać Dziadka. Wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Uczy dzieci odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Przygodą Kasztana towarzyszą dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.

10 października wybraliśmy się do kina Muranów na cykl spotkań Nowe horyzonty.

Obejrzeliśmy film pt. „Hokus- pokus Albercie Albertsonie ”. Oglądaliśmy film oraz rozmawialiśmy o naszych marzeniach. Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony iluzjonista. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

9 listopada po raz kolejny odwiedziliśmy kino Muranów.

Ttym razem rozmawialiśmy o podróżach i wielkich wyprawach obejrzeliśmy film pt. „Wielka wyprawa Molly”, a w szkole zrobiliśmy grupową walizkę na wycieczki. Tytułowa bohaterka to mała potworzyca mieszkająca sobie w swoim potworzym kraju razem z rodzicami-potworami i towarzyszem zabaw, kotopodobną maskotką-przyjacielem Edisonem. Mimo "potwornego" anturażu świat filmu to sympatyczna kraina prostych, lekko karykaturalnych rysunków pokolorowanych na jaskrawe barwy. Trochę tu śmiesznie, trochę surrealistycznie, a trochę cukierkowo: w sam raz, by rozbudzić dziecięcą wyobraźnię.

16 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Manufaktury Cukierków na Nowym Świecie. Oglądaliśmy jak Panie przygotowują własnoręcznie robione cukierki oraz lizaki. Było pysznie i słodko!

17 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły.

Braliśmy udział w apelu zorganizowanym przez uczniów naszej szkoły. Później w klasie wysłuchaliśmy historii o naszym patronie gen. Mariuszu Zaruski i zrobiliśmy gazetkę klasową na jego cześć.

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dlatego zorganizowaliśmy specjalną lekcję na ten temat. Rozmawialiśmy o naszych prawach i czytaliśmy opowiadania z tym związane. Żebyśmy nie zapomnieli o naszych prawach na co dzień zrobiliśmy plakaty, które będą nam codziennie je przypominać.