Klasa 3 f u Króla Jegomości

W czwartkowy kwietniowy poranek uczniowie klasy III F uczestniczyli w bardzo nietypowej lekcji. Zamiast
w szkolnej klasie, gościliśmy na zamku, u Jego Królewskiej Mości króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Króla niestety nie zastaliśmy, ale za to spotkaliśmy jego pazia, który opowiedział nam, jak wygląda jego życie
i służba na zamku. Dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów uczą się w szkole paziowie, w jaki sposób pomagają królowi, a także tego, że czasami lubią płatać figle, a ich zmartwienia i radości są bardzo podobne do naszych. Paź nauczył nas także dworskiego tańca i pięknego ukłonu. W czasie spaceru po Zamku Królewskim poznaliśmy inne zespoły, dzięki którym wszystko w otoczeniu króla funkcjonowało  idealnie. Odwiedziliśmy wszystkie najważniejsze królewskie komnaty, podziwiając ich piękno.

Po pełnej skupienia i koncentracji lekcji, wykorzystując piękną pogodę, przeszliśmy spacerkiem przez Stare Miasto, Barbakan i Rynek Nowego Miasta, aż pod pomnik Marie Skłodowskiej Curie, o której dużo uczyliśmy się w tym roku Przypomnieliśmy sobie najważniejsze wiadomości o warszawskiej Starówce. To był ciekawy dzień.