Klasa I B w Muzeum Sportu

17 października 2017 r. klasa I b odwiedziła Muzeum Sportu. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Liny, węzły i supełki…”. Dzieci dowiedziały się, jak alpiniści wiążą węzły aby wspinaczka była bezpieczna, poznały kilka węzłów żeglarskich, które być może będą początkiem ich wspaniałej przygody z żeglarstwem. Nauczyły się, jak zawiązać węzeł ratowniczy oraz podstawowe węzły żeglarskie. Poznane węzły i sploty są przydatne nie tylko w sportach takich jak alpinizm, czy żeglarstwo, ale również w codziennym życiu. Uzupełnieniem lekcji były opowieści o historii największych osiągnięć polskiego żeglarstwa i alpinizmu. Zakończeniem zajęć było udanie się na ekspozycję, gdzie przewodnik przybliżył im postać naszego patrona i zobaczyliśmy pamiątki po Mariuszu Zaruski. Pozostałą część ekspozycji oglądaliśmy z mamą Andrzeja – ucznia naszej klasy, która poprowadziła nas przez ekspozycje w muzeum przybliżając dzieciom zbiory tam znajdujące się.