Klasa I f na bielańskim brzegu Wisły

Fundacja „Ja Wisła” zaprosiła uczniów klasy IF na spacer bielańskim brzegiem rzeki.  20 maja umówiliśmy się z p. Przemkiem Paskiem na brzegu rzeki pod mostem Grota- Roweckiego.  Spacer rozpoczęliśmy piaszczystą plażą, ale niedługo zanurzyliśmy się w nadwiślańską dżunglę. Poznawaliśmy rosnące tu drzewa i żyjące nad rzeką ptaki. Przeprawiliśmy się na wiślaną wyspę. Wspólnie zbieraliśmy drewno i rozpaliliśmy ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski, jabłka i banany. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.  Poznaliśmy miejsce, które choć położone blisko naszych domów, dotąd było nieodkryte.

tekst Marta Dziadura