Klasa II a w Sękocinie

Nasza klasa II a wybrała się na wycieczkę do Sękocina Starego. Tam, w Instytucie Badawczym Leśnictwa, odbyła się lekcja na temat żywiołów w lesie, a szczególnie na temat żywiołu ziemi.
Na początku dzieci podczas prezentacji mogły się przekonać, jak ważne w życiu lasu są ziemia, wiatr, powietrze i ogień. Poznały też budowę drzew oraz dowiedziały się, co im szkodzi.
Potem cała uwaga skupiła się na grzybach: można było narysować i nazwać jego elementy, pobawić się drewnianymi modelami różnych gatunków grzybów i dopasować kapelusz oraz trzon do nazwy, a także zagrać w grzybowe memory.
Następnie obejrzeliśmy krótki film o żywiołach w lesie, po czym wybraliśmy się oglądać wielkie modele owadów rozmieszczone na terenie Instytutu.
Ukoronowaniem całej wycieczki były pieczenie kiełbasek na ognisku i zabawa na świeżym powietrzu. Gdyby ktoś postronny przyjrzał się uważnie, mógłby dostrzec próby przesyłania znaków dymnych oraz spontaniczne indiańskie tańce wokół ogniska :).
Atrakcją było też oglądanie bardzo realistycznych figur zwierząt, poukrywanych w lesie na terenie Instytutu. Na drzewach niedaleko miejsca na ognisko można było dostrzec nadnaturalnej wielkości, zupełnie nieruchome dzięcioły, a w trawie – olbrzymie kurki (pieprzniki jadalne), muchomory czerwone i inne grzyby. Za drzewami chowały się jelenie, .koziołki i dziki z młodymi
A na deser, oprócz pianek pieczonych na ognisku, każde dziecko dostało edukacyjną grę planszową Żywioły w lesie, oraz karty do gry o tematyce ekologicznej.
To był naprawdę bardzo udany dzień!