Klasa II e w Mediatece

11 kwietnia w Mediatece klasa II e rozpoczęła przygodę konstruktorską z wykorzystaniem klocków K`nex. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, z entuzjazmem wyszukiwali i dołączali kolejne elementy. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w zajęcia, które zakończyły się uruchomieniem silników i wprawieniem w ruch własnoręcznie złożonych wiatraków. Kolejnym twórczym zajęciem było komponowanie muzyki z wykorzystaniem programu komputerowego Dance 7. Dzieci z przyjemnością słuchały fragmentów, których autorami były one same oraz ich koledzy i koleżanki. Dzisiejsze spotkanie zakończyło się spróbowaniem swoich sił w programie uczącym podstaw grafiki komputerowej oraz plastyki – ArtRage. Po tych wyczerpujących i atrakcyjnych zajęciach mali artyści z klasy II e wybrali się na pobliski plac zabaw, na którym jednogłośnie stwierdzili, że będą kontynuować swoją przygodę w MultiCentrum.

Opracowała: Ewa Gębicz