„Młodzi w Akcji” na pikniku „u Zaruskiego”

Zastanawiałeś się kiedyś jakie książki czytali Twoi Rodzice kiedy mieli tyle lat co Ty?

Nie wiedziałeś co zrobić z książką, którą już przeczytałeś?

To pytania na które znaleźli odpowiedź uczestnicy pikniku „u Zaruskiego”.

Właśnie podczas pikniku można było obejrzeć wystawę pt. „Ulubione książki Naszych Rodziców”. Na wystawie zaprezentowane zostały okładki i  recenzje ponad trzydziestu tytułów książek, które kiedyś przeczytali Rodzice naszych Uczniów. Wystawa była wspaniałą inspiracją na kolejną lekturę dla wszystkich dzieci.

Piknik był również świetną okazją do przeprowadzenia: Sąsiedzkiej wymiany książek. Każdy kto przyniósł przeczytaną książkę mógł ją wymienić na nowy egzemplarz. Wymiana cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy znalazł coś dla siebie: książki dla dzieci w różnym wieku, dorosłych: kryminały, obyczajowe, romanse, przygodowe, biografie. Wybór naprawdę był duży.

Wystawa i sąsiedzka wymiana książek spotkały się z dużym uznaniem. Uczestnicy wyrażając swoje pozytywne opinie zaproponowali, żeby w szkole na stałe powstało miejsce w którym będzie można wymieniać książki.

Opiekunowie: Dorota Jaroszuk, Małgorzata Kryńska oraz dzieci z klasy III E, III F działające w ogólnopolskim programie „Młodzi w Akcji” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej realizujący ścieżkę „Poczytajmy lokalnie”