Palma wielkanocna kolorowa jak wiosna

palma-wielkanocna_242383

Klasa 1 a,  pod nadzorem  p. Teresy Kossakowskiej nauczycielki świetlicy postanowiła kultywować piękny ludowy zwyczaj i wzięła udział  w konkursie na najwyższą palmę wielkanocną organizowanym przez Oratorium im. św. Jana Bosko
w Warszawie.  Rdzeniem palmy była  prosta, papierowa tuba, ozdobiona  kolorowymi trawami, gałązkami wierzby z rozwiniętymi kotkami i bukszpanem. Przystrojona  paskami i  kwiatami z krepiny, które dzieci wykonały własnoręcznie.  Nasza palma ma 4 m 70 cm. Przygotowanie tej palmy zajęło nam  trzy tygodnie.
Praca okazała się trudniejsza niż sądziły dzieci, ale mimo chwil zwątpienia, udało im się doprowadzić ją do końca. Jej efekty – jak widać na zdjęciach – są zachwycające. Otrzymaliśmy wyróżnienie.

Autor tekstu: A. Kalinowska