PoczytajMY bajki znane i lubiane

Uczniowie należący do szkolnego klubu czytelniczego PoczytajMy postanowili wprowadzić swoich młodszych  kolegów w zaczarowany świat bajek. Dominika, Natalia, Julia, Klemens i Antoś  przeczytali dzieciom bajkę  pt. „Kopciuszek”.

Po wysłuchaniu bajki dzieci z klasy „0” odpowiadały na pytania: kto w bajce był postacią dobrą a kto złą
i dlaczego?. Następnie dzieci pokazywały jakie prace domowe mógł wykonywać Kopciuszek. Wiele pozytywnych emocji dostarczyło  pokazywanie jak Kopciuszek: ścierał kurze, zamiatał, gotował, mył okna oraz  szył. Ostatnią pracą Kopciuszka było oddzielanie grochu od fasoli. Zerówkowicze przy pomocy starszych kolegów bardzo szybko i sprawnie wykonali to zadanie. Kolejna zabawa polegała na  odnalezieniu kapcia swojej koleżanki lub kolegi.

Na zakończenie zajęć klubowicze wręczyli młodszym kolegom kolorowanki z postacią Kopciuszka.

Zajęcia upłynęły w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Opiekun szkolnego klubu czytelniczego

Małgorzata Kryńska