PoczytajMy o szkole na Dobrej

Od października w naszej świetlicy prowadzone są  zajęcia czytelnicze „starsi – młodszym” w ramach programu PoczytajMy organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczennice z klas trzecich oraz czwartej czytają  książki dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz pomagają nauczycielowi podczas przeprowadzanych zajęć.

Pierwsza przeczytana książka „Szkoła na Dobrej” Joanny Olech była inspiracją do przeprowadzenia trzech zajęć.

Dzieci poznając bohaterów książki dowiedziały się, że każdy z nas jest inny i wszyscy czegoś  nie lubimy, grały na dzwoneczkach cicho i głośno, poznawały swoich kolegów po głosie oraz poruszały się za dźwiękiem.

Porównując szkołę na Dobrej i na Rudzkiej okazało się, że do jednej i drugiej dzieci mogą przyjść przebrane. Nasi uczniowie bardzo dobrze pamiętają dzień w którym przyszli do szkoły w piżamach oraz przebrani za postacie z bajek.

Po przeczytaniu ostatniego rozdziału książki dzieci, oprócz ulubionego zwierzątka bohatera książki, poznały też inne zwierzęta domowe. Odgadywały zagadki o nich, poruszały się po sali jak pieski, kotki, żółwie. Okazało się, że nasi uczniowie również mają w domu swoich pupili: psy, koty, rybki itp. Na zakończenie zajęć każde dziecko narysowało zwierzątko, które chciałoby mieć lub ma w domu.

Zajęcia wywołały dużo uśmiechu i bardzo podobały się przedszkolakom.