Podsumowanie akcji „Zima w mieście 2018”

W dniach 15.01-26.01.2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja „Zima w mieście 2018”. Podczas ferii uczniowie mieli możliwość odwiedzenia licznych atrakcji np.; Muzeum Żydów Polskich-Polin, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Stadion Legii czy Centrum Nauki Kopernik. Kilkakrotnie odwiedzili pływalnie oraz sale zabaw Eldorado gdzie wspólnie mogli się bawić. Zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne uatrakcyjniły im pobyt w Młodzieżowym Domu Kultury przy Andersena. Odwiedzili Służewski Dom Kultury gdzie odbywały się zajęcia pt. Dziecięce Ogrody Muzyczne oraz Biblioteki Nr 26 i Nr 49 podczas których poznali  kulturę Dalekiego Wschodu czy inne nowatorskie zabawy. W Mediatece dzieci oglądały filmy lub brały udział w ciekawych zajęciach.

Na terenie szkoły odbyły się zajęcia ze Strażą Miejską dotyczące zasad bezpieczeństwa, zachowania podczas samodzielnego pobytu w domu i zasad bezpieczeństwa na śniegu. Odbyły się liczne zabawy integracyjne, zajęcia kulinarne, warsztaty plastyczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktorów sportu gdzie zdobywały nowe umiejętności i nauczyły się nowych zabaw ruchowych oraz przestrzegania zasad fair-play.

Wychowawcy organizowali: zajęcia kulinarne gdzie dzieci samodzielnie szykowały słodkie przekąski; wyjścia na górkę w celu zabaw na śniegu co umiliło dzieciom pobyt w mieście. Odbyła się Dyskoteka Karnawałowa, liczne konkursy, quizy i zgadywanki. Oprócz zaplanowanych wycieczek dzieci mogły wziąć udział w zajęciach czytelniczych, multimedialnych i plastycznych podczas których przygotowywały karki dla Babci i Dziadka; robiły plakaty dotyczące bezpiecznych ferii i poznały różne techniki plastyczne.

Podczas akcji dzieci podzielone były na cztery grupy ale wspólne zabawy integracyjne, konstrukcyjne
i ruchowe zintegrowały uczestników co odzwierciedliło się zawarciem nowych przyjaźni. Dzieci bardzo miło spędziły czas w mieście odwiedzając miejsca niekiedy po raz pierwszy w życiu. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Ewa Batorowicz