Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 29 września 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach.

Na korytarzach pojawiły się plansze z tabliczką mnożenia. Najlepsi uczniowie weszli w skład trzech trzyosobowych zespołów egzaminacyjnych.

W czasie przerw podchodzili do nich uczniowie i odpowiadali z tabliczki mnożenia. W zakresie do 50 egzaminowano także uczniów trzech klas trzecich. Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy przepytywały również nauczycieli i pracowników szkoły.

W konkursie wiedzy wzięło udział 178 uczniów, a zdało 149. Otrzymali oni legitymację ekspertów tabliczki mnożenia. Gratulacje!

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

IMG_1123_800x600

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.