Ważne wydarzenia w klasie 2 c

Listopad to dobry czas, żeby rozmawiać o historii naszego kraju i miasta. Uczniowie klasy II C podczas szkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości, śpiewali powstańczy „Pałacyk Michla”. Włożyli w to całe serce, bo kilka dni wcześniej poznali opowieść o powstańcach z batalionu „Parasol” i „Zośka”, a także razem z Panią odwiedzili ich groby na warszawskim cmentarzu Powązki Wojskowe. Znicz zapalili także na grobie najmłodszego powstańca  Jędrusia Szwajkerta. Zapamiętali  smutny los młodych żołnierzy oraz to, że największym bohaterem jest ten, który nie dopuszcza do wojny.

21 października uczniowie klasy 2 C zamienili się w kucharzy. Mundurki były, ale na nich znalazły się fartuszki, a na głowach kucharskie czapki, własnoręcznie wykonane i ozdobione. Podczas zajęć stworzyliśmy pyszne potrawy, sałatkę z roszponką i granatem, pastę do kanapek z jajek i awokado oraz koktajl owocowy, do którego użyliśmy bananów, kiwi oraz gruszek. Dania były bardzo zdrowe i kolorowe. Zjedliśmy wszystko!

Warsztaty „Wiem, co jem” przeprowadziły panie z Urzędu Miasta Warszawa.