Klasa I a w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej

18 09 2017 klasa 1 a była na wycieczce w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy ulicy Podleśnej.

Dzięki życzliwości pracowników Instytutu uczniowie mieli  okazję zwiedzić:

– ogródek z instrumentami pomiarowymi

– garaż hydrologów z makietą rzeki i narzędziami pracy hydrologów,

-pokój prognoz, gdzie poznali na czym polega praca synoptyka i przepowiadanie pogody.

Dzięki informacjom od profesjonalistów dzieci dowiedziały się, jak czytać mapy prognostyczne i przepowiadać pogodę. Swoją wiedzę wykorzystały praktycznie wróżąc nam ciepły wtorek 19 września  i ogólną poprawę pogody, z racji nachodzącego nad Polskę wyżu.

Uczniowie z 1a wraz panią wychowawczynią Grażyną Kakiet serdecznie dziękują państwu Joannie i Konradowi Skopczyńskim za zorganizowanie wycieczki.

18 09 2017 klasa 1a była na wycieczce w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy ulicy Podleśnej.

Dzięki życzliwości pracowników Instytutu uczniowie mieli  okazję zwiedzić:

– ogródek z instrumentami pomiarowymi

– garaż hydrologów z makietą rzeki i narzędziami pracy hydrologów,

Uczniowie z 1 a wraz panią wychowawczynią Grażyną Kakiet serdecznie dziękują państwu Joannie i Konradowi Skopczyńskim za zorganizowanie wycieczki.