Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 364 „Pod Kasztanem”

dzieci

Przedszkole nr 364 „PoKasztanem,  to przedszkole, z którym od dawna współpracujemy.
W piątek 18 marca 2016 r przedszkolaki odwiedziły naszą szkołę. Nasi goście brali udział w zajęciach prowadzonych przez p. Annę Kalinowską. Tematem zajęć było „Królestwo figur geometrycznych” .
Dzieci zastanawiały się „Czy, żyjemy  w „geometrycznym świecie”? Rozpoznawały kształty figur geometrycznych wśród przedmiotów znajdujących się w sali lekcyjnej. Szukały różnic i podobieństw między figurami (kształt, kolor, wielkość). Obejrzały w formie prezentacji multimedialnej, napisaną przez Danutę Wawiłow „Trójkątną bajkę”.
Bajkę o dziwnej krainie, w której wszystko było zbudowane z figur geometrycznych. Stał tam zamek, bardzo dziwny  z figur geometrycznych. W zamku tym na tronie siedział król  bardzo dziwny, z figur geometrycznych. I patrzył z okien wieży na dziwną swą krainę, gdzie wszystko było z figur geometrycznych. Przedszkolaki wzięły udział w balu u dziwnego króla, rozwiązywały królewskie zagadki, układały  i naklejały
na karton bardzo dziwny zamek z figur geometrycznych. Na tablicy powstała piękna galeria „Zagadkowego Królestwa”. Dzieci zostały ocenione za swoje prace. Na każdej pracy pojawił się stempelek z łódeczką
i napisem „Tak trzymać”.  Przedszkolaki mogły poczuć się, jak uczniowie i zająć miejsca w szkolnych ławkach.

Anna Kalinowska