KLASA IIC W TEATRZE LALKA

KLASA II CWYKONUJE TRADYCYJNĄ UKRAIŃSKĄ LALKĘ – MOTANKĘ

10 maja klasa II c wybrała się na spotkanie z Venerą Ibragimovą, aktorka teatralną i filmową, reżyserką, dyrektor artystyczną Teatru Dramatycznego i Lalek Salamandra, wieloletnią artystką  Kijowskiego Akademickiego Teatru Lalek, wykładowczynią aktorstwa i języka scenicznego w Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. Iwana Karpenki-Karego; modelką, członkinią Zespołu Folklorystycznego i Etnograficznego „Dibrova”, oraz Ukraińskiego Centrum Międzynarodowego Związku Teatrów Teatru Lalek UNIMA-Ukraina; by dowiedzieć się o tradycjach i zwyczajach ukraińskiego ludu i wykonać MOTANKĘ – UKRAIŃSKĄ LALKĘ, by był ktoś, kogo można przytulić.
Dzieci wysłuchały opowieści o tym po co i w jaki sposób wykonuje się lalki; otrzymały materiały i krok po kroku pod czujnym okiem prowadzącej wykonały też swoją MOTANKĘ.
Na zakończenie podziękowaliśmy Verenie  Ibragimowej za cenną wiedzę, naukę  i dobrą zabawę, zrobiliśmy wspólne zdjęcie
.