WYCIECZKA DO DOMU PRACY TWORCZEJ

9 grudnia 2021 r. uczniowie klas: II b i II c zostali zaproszeni  przez Św. Mikołaja na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej w Legionowie, na którą oczywiście pojechali.
Najpierw dzieci dowiedziały się trochę o historii szopek. Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki różnią się konstrukcją, doborem postaci, czasem wystawiania w zależności od regionu świata, z którego pochodzą, np. szopka neapolitańska (od 8 XII), pierwszą taką scenę zaaranżował św. Franciszek w 1223 roku w Greccio.
Dzieci oglądały też szopki z różnych krajów, które znajdują się w Domu Pracy Twórczej.
W sali, gdzie odbywały się dalsze zajęcia dzieciaki otrzymały prezenty powitalne od gospodarzy (mydełka eko w różnych kształtach pięknie zapakowane). Potem poszukiwały kalendarzy adwentowych i różnych ozdób, liczyły je, dowiedziały się co nieco o Św. Mikołaju, było jedzonko, pisanie i wysyłanie listów do Św. Mikołaja. Każde dziecko wykonało też swój świąteczny stroik.
I jeszcze wspaniała zabawa w kulkach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Na zakończenie każde dziecko dostało prezent od św. Mikołaja, który pojawił się w Domu Pracy Twórczej.