Wycieczka do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz do Teatru Narodowego

Dnia 21 maja 2017 roku odbyła się całodniowa wycieczka do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz do Teatru Wielkiego na spektakl baletowy „ Jezioro łabędzie”. Wzięli w niej udział chętni uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Wycieczka została zorganizowana przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie.

W ogrodach spacerowaliśmy w blasku ciepłego słońca, wsłuchani w historie opowiadane prze Panią przewodnik. Wszystkie kwiaty już zakwitły, więc widok był cudowny. Wspaniałe zapachy bzów i zieleni drzew dawały świetną okazję docenienia natury i wypoczynku na świeżym powietrzu. Chwila wytchnienia w kawiarence dawała okazję do rozmów z innymi uczestnikami wycieczki. Wprowadzeni w historię baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”, powoli kierowaliśmy się do Teatru Wielkiego.

Przed spektaklem mieliśmy okazję spotkać się ze specjalnymi gośćmi w Foyer Głównym i  zadać pytania dotyczące przedstawienia. Spektakl rozpoczął się o 18:00. Balet nie był jednak tradycyjną wersją Jeziora łabędziego, lecz jego nową wersją. Pomimo zmienionego libretta w przedstawieniu zostały zachowane najcenniejsze „łabędzie” sekwencje akademickiej choreografii Lwa Iwanowa i Mariusa Petipy. Jedna
z uczennic tak napisała w recenzji ,

…Uważam, ze spektakl baletowy był jednym z najpiękniejszych, na których kiedykolwiek byłam. Polecam go absolutnie każdemu, kto lubi taniec i umie go zrozumieć.

Alicja Twardowska
Małgosia Stadnicka kl. 6 a